RENTGEN

Posiadamy nowoczesną i zaawansowaną technologicznie pracownię rentgenodiagnostyki, w której poza zdjęciami punktowymi i panoramicznymi, wykonujemy także specjalistyczne wielozakresowe zdjęcia RTG cefalometryczne i tomografię trójwymiarową.

Rentgen, który wykorzystujemy w naszym gabinecie cechuje brak konieczności stosowania scyntylatora, czyli substancji, która w standardowym detektorze zamienienia promieniowanie RTG w światło widzialne.

Detektor w naszym tomografie zamienia promieniowanie RTG bezpośrednio w wysokiej jakości obraz rentgenowski o znacznie większej ostrości.

Szybszy czas skanowania oraz skrócony czas ekspozycji zapewniają niższą dawkę promieniowania dla pacjenta.

Z kolei otrzymywane obrazy cechuje znacznie lepszy kontrast i więcej widocznych szczegółów, co daje możliwość lepszej diagnostyki i skuteczniejszego leczenia.

Badania RTG w naszej pracowni rentgenodiagnostyki wykonujemy nie tylko na potrzeby konsultacji naszych pacjentów, ale także wspieramy technologicznie innych lekarzy i ich pacjentów.

Dzięki wykonywanemu w naszym gabinecie badaniu RTG cefalometryczne doskonale widać zgryz pacjenta, widoczne są wszystkie kości, tkanki miękkie i twarde twarzy a także podniebienie twarde i zatoki przynosowe.

Na podstawie takiego badania lekarz ortodonta dokonuje oceny wieku kostnego pacjenta i precyzuje anatomiczne przyczyny występujących wad zgryzu na etapie planowania leczenia.

Wykonując badanie RTG cefalometryczne można wykonać także jako element kontroli w realizowanym już leczeniu ortodontycznym.